دفاع شخصی چیست؟

دفاع شخصی چیست؟

دفاع شخصی، حمله مهاجم را خنثی کردن است بدون اینکه به شما آسیبی برسد یا اینکه حمله مهاجم را مهار کنید و اگر قصد فرار داشته باشید بتوانید فرار کنید، در غیر این صورت باید با مهاجم مبارزه و یا او را در حالت قفل نگه داشته، یا تحویل پلیس بدهید. دفاع شخصی شامل یک سری فنون ، تکنیک ها و سیستم های مختلف دفاعی است که با استفاده از آنها فرد می تواند از حمله های مهاجم جان سالم به در ببرد . در تمام دنیا به دفاع شخصی بهای زیادی می دهند و در بعضی از دانشگاه های اروپا و آمریکا جز درس های دانشگاهی تدریس می شود و دانشجو باید مانند دروس تخصص آنها را بگذرانند .

اکثر مردم به دفاع شخصی علاقمند هستند زیرا تخصصی است که در تمام عمر کاربرد دارد و به هیچ تناسب اندام و قدرت بدنی خاصی نیاز ندارد.
فرد می تواند با اندکی قدرت به مهاجم خود غلبه کرده و او را شکست دهد، حتی به او آسیب جدی نرساند . در طی این سال ها هنرجویانی به من مراجعه نمودند که با دنیای رزم غیر آشنا بودند و فقط دوست داشتند که سیستم های دفاعی را بیاموزند و علاقه ای به ورزش های رزمی و حتی ورزش نداشتند. آنها صرفا به دفاع از خود و خانواده می اندیشند.

چگونگی برخورد با مهاجم

در اکثر موارد درگیری و حمله مهاجم می توان درگیری را خیلی خوب بدون آسیب به اتمام رسانید و در بسیاری از موارد که خوانده و یا شنیده ایم یا مشاهده نموده ام مردم به علت فشار ها و استرس ها و ناراحتی های زندگی کاری و اجتماعی خود عصبی و ناراحت هستند و احتمالا در زمان های رانندگی و یا برخورد هایی در اجتماع،هنگام خرید، راه رفتن در جاهای شلوغ، سوار و پیاده شدن در وسایل نقلیه، ناگهان درگیری جزیی پیش بیاید که شما نباید آن را شعله ورتر کنید ،بلکه باید بر آنها مدیریت کنید . 

هدایت به آرامش کنید اما اگر مهاجم باز قصد حمله داشت، حمله فرد مهاجم را با چند حرکت ساده مهار کنید و باز او را به آرامش فرا بخوانید بسیاری دیده شده افراد در هنگام عصبانیت فقط چند ضربه می زنند اگر شما آن چند ضربه را مهار کنید، احتمالا در گیری تمام شود ولی اگر شما هم مانند فرد مهاجم حمله های با خشونت انجام دهید چه بسا کار شما به پلیس ، دادسرا برسد و یا اینکه هر دو آسیب های جدی ببینید و از کار و زندگی باز بمانید.

احساس انسان بعد از مبارزه

انسان ها بعد از فرو کش کردن خشم حتی اگر بر مهاجم غلبه کرده باشند و مهاجم را شکست داده باشند یا آسیبی به او رسانده باشند بعد از مدتی فکر کردن می گویند کاش خود را کنترل کرده و آسیب نمی زدم. همان طور که بارها همه مردم شنیده اند که بسیاری از افرادی که در زندان بسر می برند افسوس می خورند کاش آن روز خود را کنترل می کردم و کارم به زندان ، وکیل ، دادسرا و قانون نمی افتاد.

بسیاری از مردم می گویند ما اصلا اهل درگیری یا خشونت نیستیم اگر کسی حمله کند به او می گوییم ما را رها کن اگر می خواهی ضربه ای هم بزنی بزن، به این گمان هستند که مهاجم دلش برای آنها سوخته و رهایشان میکند و با آنها کاری ندارد ، در بعضی از درگیریها ممکن است این امر محقق شود ولی آیا شما می دانید که مهاجم حال عادی دارد؟ مشروب یا مواد مخدر استفاده کرده؟ میدانید ممکن است چاقو داشته باشد و یا قصد جانتان را کرده باشد؟شاید او می خواهد به شما تجاوز کند.

مگر شما در دریا زندگی می کنید و هر روز در دریا هستید که شنا می آموزید ؟ خیر، به این علت می آموزید که علاوه بر لذت از شنا کردن، در مواقعی که در استخر یا دریا هستید بتوانید به راحتی و بدون نگرانی شنا کنید و یا در مواقعی که در دریا گرفتار شدید خود را نجات دهید ، یا به کسی که در حال غرق شدن است کمک کنید.
دفاع شخصی نیز همین طوراست، شما در صورت لزوم از خود و اطرافیان محافظت می کنید .نگارنده با تمام وجود امیدوار است هیچکس در جهان ،مورد حمله و تجاوز قرار نگیرد و همیشه همه مردم جهان با صلح و آرامش کنار یکدیگر زندگی کنند ، هیچگونه جرم و جنایتی رخ ندهد و مردم دنیا فقط برای تناسب اندام این تکنیک ها را فرا بگیرند و بدنی آماده و روحی پر از عشق داشته باشند ، همیشه تندرست و شاد با روحی پاک و جوان بمانند .
اتفاقات و حوادثی که در این سایت می خوانید واقعی و از خاطرات نگارنده می باشد . در آخر امیدوارم بتوانم از جرم و جنایت و ظلم و تجاوز در دنیا بکاهم. به امید جهانی بدون خشونت با صلح و آشتی و شادی.


نکته


شما می توانید از تمام بدن خود برای دفاع یا حمله استفاده کنید اگر شما یک جنگجوی بزرگ نیستید ممکن است فراموش کنید که می توانید با هر بخش بدنتان آسیب جدی به فرد دیگری برسانید، تمام بدن شما به راحتی بهترین گزینه برای مبارزه با مهاجم می باشد، باید بدانید چگونه از دست و پاهایتان استفاده کنید، باید بدانید که سر مهاجم اولین چیزی است که شما فکر می کنید به آن حمله کنید در زمان حمله مهاجم شما به دنبال راهی هستید برای دفاع از خود و برای اجرا یک تکنیک خوب احتیاج به تمرین و آموزش دارید تا بتوانید از دست مهاجم رها شوید و اگر خواستید فرار کنید

یادگیری نحوه فرار

باید بدانید که مهاجم به شما فرصت فرار نخواهد داد اگر او می خواست شما فرار کنید شما را در دام نمی انداخت، اگر مهاجم با دستانش سر شانه شما را گرفته و امان به فرار شما نمی دهد راه های مختلفی وجود دارد که شما رها شوید ، در آن زمان شما فکرهای گوناگون دارید ، تکنیک های خاصی انجام می دهید و واکنش نشان میدهید و مهاجم برای جلوگیری از اجرای شما حمله مجدد انجام میدهد .

شما باید مچ مهاجم را گرفته و او را از شانه خود دور کنید ولی متاسفانه اینطور انجام نمیشود که شما همیشه امیدوار باشید که حرکت و واکنش شما مثبت باشد. شما باید شما چند تکنیک کاربردی آماده برای اجرای غافلگیری احتمالی داشته باشید، زیرا یک راه برای همیشه قابل اجرا نیست.

ارامش خود را حفظ کردن در حالی که به شما حمله می شود قطعا یک کار دشوار است اما اگر بخواهید از خود دفاع کنید وآموزش دیده باشید، تکنیک ها را در افکار خود مرور کرده و اجازه ندهید که هراس شما را فرا گیرد. به یاد داشته باشید اگر شما قادر با مبارزه با مهاجم خود هستید ، هنگامی که آرامش خود را حفظ می کنید شانس بیشتری برای فکر کردن از طریق حرکت های خود دارید.

راه های فرار

آرامش خودرا حفظ کنید : حتی اگرهیچ تکنیکی فرا نگرفته اید از صدایتان استفاده کنید فریاد بزنید، فریادی با تمام وجود که همگان متوجه کمک خواستن شما بشوند. فریاد در ورزش های رزمی تمرین می شود و باعث قدرت تخلیه نفس می شود . در زمان فریاد شما ، مهاجم به خوبی می فهمد که شما مایل به مبارزه و قاطع هستید با وجود فریاد شما افرادی به کمک تان می آیند، یا با پلیس تماس می گیرند. جلوگیری از ضرب و شتم و اینکه شما آماده حمله هستید.

گاهی اوقات ساده ترین حرکت می تواند بیشترین سود را برای شما داشته باشد، حرکت مهاجم چشمک میزند صبر نکنید به شما حمله کند، تا قبل از اینکه اولین ضربه را به شما فرود آورد به او ضربه بزنید و حمله مهاجم را خنثی کنید و به نفع خود تمام کنید اگر مجبور شدید در هر زمان فرار کنید، نگران نباشید که مهاجم به شما آسیب میرساند ولی با دقت دفاع کنید و هرگز حمله را متوقف نکنید.

نکته

وقتی شما مورد حمله قرار گرفته اید بدترین کار این است که بایستید ، حتی اگر دفاع کردن از خود را بلد نیستید شما همیشه باید تلاش کنید ( مگر آنها سلاح داشته باشند) اگر بایستید خطری بیشتری شما را تهدید می کند مثلا اگر با دفاع از خود 4 ضربه بخورید با ایستادگی 16 ضربه می خورید و تمامی حرفه ای ها می دانند که نباید ضربه بخورید.

بعضی موقع ها یک ضربه حریف می تواند شما را از پا درآورد ، نشان دهید که قصد ندارید به آنها اجازه دهید به شما حمله کنند و خود را راحت در اختیارشان قرار ندهید،شما هم حمله کنید و سعی کنید .زنان به طور معمول بیشتر قربانی مهاجمان می شوند.خانم ها اگر به تنهایی راه می روند موهای خود را در مکان های نا امن باز نکنند و موهایشان را جمع کنند ، موهای خانم ها مانند طناب یا شبیه به آن هست که مهاجم به راحتی میتواند آن را گرفته وبوسیله مو شما را خفه یا تهدید کند.

چگونه از خودتان محافظت می کنید

هر زمان حمله ممکن است اتفاق بیفتد، ممکن است شما ندانید چگونه باید از خود دفاع کنید، آیا می توانید از پس مهاجم برآیید و به راحتی ، بدون آسیب زدن به خود و مهاجم از اتفاق جان سالم به در آورید ؟ دانستن بسیاری از تکنیک ها ، بافت ها و نقاط حساس بدن، چگونگی زدن ضربه های بدون خشونت و در صورت لازم با خشونت می تواند برای شما حائز اهمیت باشد.دانستن تمام نقاط حساس می تواند به شما کمک کند،سر،گردن ،کشاله ران ،دست ها و پاها. بدن نقاط حساسی دارد که شما با یادگیری آنها می توانید به مهاجم غلبه و مهارت های خود را افزایش دهید.
در نظر بگیریم شما یک فرد قوی هستید و می توانید بینی یا دندانهای مهاجم را بشکنید یا سرو صورت او را زخمی کنید یا به دست و پای او آسیب برسانید و حتی بشکنید آیا لزومی است برای یک درگیری کوچک این همه خشنونت به خرج دهید؟ اگر مهاجم جانش را از دست بدهد یا نقص عضو شود چه می شود؟

انواع شروع خشونت

آیا بعد از صدمه های شدید به مهاجم ناراحت و نگران وی نمی شوید یک درگیری کوچک را به درگیری بزرگ تبدیل کرده اید و از کار وزندگی جا مانده اید. دوست یا همکار خود را به محل کار دعوت کرده و طی اختلافات کاری به مشاجره می پردازید او حمله میکند این گونه درگیری ها را بایدکنترل کنید در غیر این صورت در گیری احتمالا به جراحت زیاد پایان یابد.
ممکن است حمله های بیشمار در یک لحظه شما را تهدید کند در هنگام رانندگی ، در تصادف ، هنگام ورود یا خروج و یا داخل پارکینگ، مکان های عمومی ، جاهایی که قرار ملاقات کاری و غیره دارید .زمانی که کسانی را به منزل و محل کار خود دعوت می کنید یا جهت کار یا آموزش نزد آنها رفته اید، در مترو ،اتوبوس یا تاکسی ، رستوران ها مکان های تفریحی و غیره.

پدر و مادرهای عزیز

به فرزندان خود نه گفتن، فریاد زدن و مبارزه کردن را بیاموزید.
بچه ای که به دنیا می آید ناخواسته عکس العمل نشان می دهد با همان فریاد زدنش ولی متاسفانه پدر و مادرها به بچه های خود سکوت را می آموزند و اکثر بچه های قربانی حتی فریاد زدن هم بلد نیستند و نمی توانند مشکلات خود را با پدر و مادر یا معلمان خود در میان بگذارند.آنها آموزشی ندیده اند، نه گفتن،درگیری کوچک،فریاد زدن و کمک خواستن .

پدر و مادرهایی هستند که فقط مدرسه، دانشگاه ، یادگیری زبان های مختلف ،موسیقی برایشان خیلی مهم است ولی به روح و روان و جسم بچه ها دقتی ندارند .فرزندانی که به نوجوانی یا حتی جوانی یا بزرگسالی رسیده اند ولی توان گفت و گو با یک فرد را در خیابان ندارند.توانایی دفاع کردن از کوچکترین حمله یا درگیری در دانشگاه حتی مکان های عمومی را ندارند .آنها آموختند سکوت کنند و به کار خود مشغول باشند ،استرس و خشم خود را نشان ندهند و در خودشان باشند .
باید پدرها و مادرها بدانند اکثر بچه ها در خانه هیچ مشکلی ندارند ،حتی خیلی حاضر جواب یا خشمگین و به طور ساده قلدر باشند اما در اجتماع اصلا چنین نیستند به راحتی تسلیم می شوند ، به راحتی درگیر چیزهایی که دوست ندارند می شوند ناخواسته با دوستانی که کارهای اشتباه می کنند دوستی میکنند و برای اینکه میخواهند خودی نشان بدهند با آنها در مسیرهای نادرست همراه می شوند، فرزندانی که سیگار یا مواد مخدر مصرف میکنند از این نوع هستند.فرزندان خود را قوی و با اعتماد به نفس در اجتماع پرورش دهید.آیا می دانید تفاوت یک پزشک با یک متخصص دفاع شخصی چیست؟


هر دو آنها دکتر هستند .اگر درگیری به وجود آید و فرد آسیب ببیند (برای مثال دست یا پای او بشکند)دکتر آن را مداوا می کند یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم دکتر مشکلات جسمی فرد را درمان کرده اما قادر به درمان مشکلات روحی فرد نیست.اما یک متخصص دفاع شخصی می تواند با آموزش دفاع شخصی به فرد باعث شود که در هیچ زمانی افراد مهاجم نتوانند به فرد آسیب برسانند و فرد در کمال سلامت جسمی و روحی از درگیری جان سالم به در ببرد در نتیجه متخصص دفاع شخصی یک پزشک است.

پزشک پیشگیری ، زیرا دفاع شخصی علمی ترکیبی است از تمامی ورزش ها. شما برای فرا گرفتن و آموزش دفاع شخصی نیاز به هیچ سابقه ورزشی ندارید .ما در اینجا به صورت آکادمیک آموزش های لازم را به شما می دهیم .گاهی بی تجربه بودن کارآموز بسیار بهتر از باتجربه بودن اوست، زیرا در بسیاری از موارد دیده شده که هنرجو از قبل تحت آموزش های غلط قرار گرفته و با فنون اشتباهی آشنا شده است و آنها در ذهن وی باقی مانده اند که این امر بسیار کار آموزش را سخت می کند.

شما می توانید با اندکی قدرت از خود و همراهانتان دفاع کنید

اگر فردی قدرت زیادی دارد به این معنا نیست که می تواند از خود یا دیگران دفاع کند ، در اصل در اینجا تکنیک جای قدرت را میگیرد شما میتوانید به راحتی تکنیک ها را بر روی هر فردی حتی بدنسازهای حرفه ای اجرا کنید و مطمئن باشید کاملا جواب خواهید گرفت .ما به شما تکنیک ها و فنونی را آموزش می دهیم که هیچ فرد مهاجمی در مقابل آن طاقت نیاورده و تسلیم شما خواهد شد.
انواع خشم ، انواع فرار و گریز انواع رعب و وحشت که مهاجمان اعمال میکنند

آسیب رساندن به مهاجم

به فرد مهاجم آسیب برسانید او را از پیش روی بازدارید تکنیک های ویژه به عنوان سلاح است شما می توانید با ضربه های کارآمد مهاجم را تسلیم خود کنید و یا آسیب های جدی به او برسانید .این گونه تکنیک و آموزش ها در نیروهای ویژه ژاپن آموزش داده می شود که مهاجم در یک ضربه ناک اوت شود.

در آموزش دفاع شخصی سن فقط یک عدد است و فرد تا زمانی که بتواند یکی وزنه نیم کیلویی را از زمین بلند کند می تواند آموزش ببیند.آموزش های ما باعث جوانی شما می شود زیرا شما همیشه خود را چابک می بینید و این باعث می شود به راحتی در حمله، شخص یا اشخاص مقابل خود را از پای درآورید ،تسلیم خود کنید و حتی تحویل پلیس دهید.در ژاپن بزرگسالان( حتی افراد بالای 90سال) به دلیل اینکه به این ورزش عشق می ورزند و آنر ا به خوبی فرا گرفته اند به راحتی با جوانان درگیر می شوند و آنها را شکست می دهند.

اگر بدنی فوق العاده قوی داشته باشید در اجتماع کفایت میکند ؟

تحقیقات نشان داده هیچ بدنی در مقابل چاقو یا اشیای برنده نمی تواند مقاومت کند و حتی افراد قوی هم باید آموزش دفاع شخصی ببینند که هم بتوانند به خوبی از خود دفاع کرده و هم خشم خود را کنترل کنند

چه کسانی می توانند به ما بپیوندند

تمام کسانی که توانایی انجام کارهای کوچک در زندگی شان را دارند
از 6 سال الی 99سال
حتی تمامی افرادی که قرص یا مواد مخدر استفاده می کند.
تمامی افرادی که استرس و یا هرنوع ترسی دارند.
حتی معلولین
بدون نیاز به تناسب اندام
بدون نیاز به سابقه ورزشی
در جاهای نا امن رعایت شود
پیشگیری بهتر از درمان است
1-در علم دفاع شخصی هم همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده و خواهد بود،
2-وارد مکانهای خالی و مشکوک نشوید ،حتی ار دعوت شدید به هر بهانه ای شده داخل نشوید.
3-کاملا محیط را بشناسید و هرجا که میخواهیدی ورود کنید شناسایی کامل کنید.
4-خود را مشغول تلفن همراه تان نکنید ( بازی، پیام و صحبت) به اطرافتان توجه داشته باشید و در صورت صحبت کردن از هندزفری استفاده کنید.
5-لباس خیلی گشاد نپوشید چون دست و پاگیر است.
6-کلاه های بزرگ بر سر نگذارید.
7-موهایتان را دورسرتان باز نگذارید و همیشه جمع کنید زیرا موی باز برای مهاجم به مثابه طناب است و می تواند برای خفه کردنتان از آن استفاده کند.
8-از شال گردن استفاده نکنید و اگر استفاده کردید هردو طرف را به گردن تان ببندید.
9-کفش های مناسب بپوشید.
10-دست هایتان را در جیب لباس هایتان نگذارید زیرا اگر بخواهید از جیب خارج کنید زمان می برد و مهاجم حمله میکند.
11-دست هایتان خالی باشد.
12-به مکان های جدید یا ناشناخته می روید خانواده یا نزدیکترین دوستتان را در جریان بگذارید.
13-آرامش خودرا حفظ کنید در زمان حمله مهاجم اگر امکان فرار دارید فرار کنید و به ایستگاه پلیس یا مکان های عمومی پناه ببرید.
14-با تمام وجود فریاد بزنید، گویی می خواهند جانتان را بگیرند حتی اگر فکر میکنید مهاجم پیروز می شود باز هم باصدای بلند فریاد بزنید زیرا فریاد شما باعث شوک مهاجم می شود، همچنین ممکن است افرادی صدایتان را بشنوند و برای کمک بیایند یا با پلیس تماس بگیرند.
15-اگه در اطرافتان خاک و شن هست به چشم مهاجم بپاشید.
16-اگر در دستانتان روزنامه یا مجله هست ،لوله کنید و به نقاط حساس بدنش حمله کنید.
17-کلید یا خودکار یا هرشی که به صورت قلم هست بین انگشتان خود قرار دهید و به محض نزدیک شدن مهاجم به شما در شکم،سینه،کشاله یا گردنش فرو کنید.
18-توجه داشته باشید هرچقدر بی حرکت تر باشید آسیب بیشتری خواهید دید.
19-دست هایتان را به سمت گوش ،دهان یا بینی مهاجم برده و آنها را بکشید تا رهایتان کند.
20-در هنرهای رزمی تمام اعضای بدن به عنوان سلاح استفاده می شود مهاجم را راحت نگذارید و پی در پی حمله کنید هر چقدر بی حرکت تر باشید آسیب بیشتری خواهید دید.
21-با دقت تمام به مهاجم نگاه کنید و تمام حرکت هایش را تعقیب کنید،به هیچ عنوان صورت و بدنتان پشت به مهاجم نشود که اگر این اتفاق بیفتد کاملا تسلیم شده اید.
22-با استفاده از تکنیک های بی نقص با تمام قدرت به هدف مشخص حمله کنید، در نظر داشته باشید شما گناهکار نیستید بنابراین حمله کنید.
23-تحقیقات نشان داده گاهی یک حرکت صحیح توانسته جان قربانیان را نجات بدهد.
با امید به اینکه بتوانم سهم اندکی در پیروزی و نجات قربانیان انجام بدهم،به امیدجهانی در آرامش و صلح.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Post Your Comment Here