مهارت دفاع شخصی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهارت دفاع شخصی

چیزی که باید برآن کاملا مسلط باشید یک یا دو تکنیک در نهایت مهارت است که در هر گونه شرایطی به شما کمک کند.ساده نگه داشتن دفاع شخصی در ساده ترین حالت شما را سالم از مخمصه نجات خواهد داد.با این حال یافتن اینکه کدام تکنیک ها برای شما مناسب است و شما باید د رآنها مهارت پیدا کنید خود لازمه تمرین و پشتکار بالایی است.
دفاع شخصی همانند هنر رزمی است وباید به صورت ممتد یاد گرفته شود.ابتدا ساده ترین تکنیک ها را یاد بگیرید سپس درصورتی که مقدار حرفه ای شدید می توانید تکنیک های پیشرفته تری را یاد بگیرید تکنیک های پیشرفته تر سخت تر هستند و نیاز به سرعت و دقت بالاتری دارند.هممچنین باید ابتدا دفاع در مقابل ساده ترین حملات را یاد بگیرید و همراه با مهارت در این تکنیک ها،دفاع در مقابل حملات پیچیده تر را امتحان کنید و سعی در بهبود مهارت خود داشته باشید.

 

قانون دفاع شخصی بسیار ساده است دفاع شخصی باید آخرین انتخاب باشد.اولین قانون دفاع شخصی این است که همیشه از درگیری خودداری کنید.عقل سلیم حکم می کند که فرد همیشه خود را از موقعیتی که او را در خطر قرار می دهد اجتناب کند.اجتناب کردن گاهی بسیار ساده است فرضا در منطقه ای که نمی شناسید برای پیاده روی نروید و یا هیچ وقت مقدار زیادی پول با خودتان حمل نکنید. قانون اول کاربرد دیگری هم دارد " با جا خالی دادن خود را از دسترس حمله با سلاح دور نگه دارید .
قانون دیگری که در مورد دفاع شخصی باید به خاطر داشته باشید این است که نگذارید هیچوقت محاصره شوید و یا در گوشه ای گیر بیفتید.نگذارید حریف شما را به گوشه ای بکشاند. به اطراف نگاه کنید ببینید وسیله ای دم دستتان است که بتوانید از آن به عنوان وسیله دفاع استفاده کنید.به یاد داشته باشید هر وسیله را می توانید به عنوان دفاع مورد استفاده قرار دهید.کلید، مداد، درپوش سطل زباله، حتی ریختن خاک و ماسه در چشمان حریفتان ( به یاد داشته باشید جان شما در خطر است).
 قدم بعد از جای خالی، متوقف کردن حریف  و گرفتن اسلحه است. هنگامی که مورد فحش و اهانت قرار می گیرید ساده ترین تکنیک موثر ترین آنهاست ممکن است شما از آمادگی بدنی خوبی برخوردار باشید و بتوانید با پا به گیجگاه حریف ضربه بزنید اما زانو و یا بیضه ها باید انتخاب اولتان باشد هرچه ضربه بالاتر باشد نیروی کمتری دارد و همچنین ممکن است شما را مجبور به جدا کردن از زمین کند که در این حالت ممکن است تعادل شما به هم بخورد.
یک مهاجم کلکسیونی از سلاحهای طبیعی در اختیار دارد.یک انسان دو دست، دو پا، دو زانو، دو آرنج و مهمترین و قویترین سلاح یعنی مغز را دارد حتی پیشانی در فواصل نزدیک کاملا کاربردی است.
به عنوان کسی که خودش دفاع می کند باید نحوه استفاده ی موثر از کلیه این سلاح ها را یاد بگیرید.باید یاد بگیرید که با استفاده از این سلاحهای مرگبار به نقاط ضعف بدن حریفتان ضربه بزنید ضرباتی موثر و نه مشت های تصادفی و بی هدف.

بدن انسان دارای تعدادی نقاط فشار و نقاط عصبی است که در صورتی که ضربه صحیحی به آنها واردشود بسیار موثر خواهند بود. سعی کنید از این نقطه ضعف بدن انسان استفاده کنید.تکنیک های ضربه زدن

ضربات دست را می توان با دست مشت کرده و یا دست باز اجرا کرد.با دست مشت کرده حتما ضربات را با مفاصل انگشت اشاره و انگشت بعدی آن وارد کنید بیشترین تاثیر را خواهد داشت همچنین می توانید با استفاده از نرمه دست در حالت مشت کرده ضربه مشت  چکشی را اجرا کنید.با دست باز به صورتی که انگشتها به هم چسبیده باشند می توانید ضربه مشهور به ضربه کاراته را با نرمه دست انجام دهید.در ضربات پا می توان با روی پا و یا تیغه بیرونی پا ضربات را وارد کرد در فاصله موثر ، نمی توان قدرت ضربات پاشنه پا به شکم را نادیده گرفت.ضربات آرنج در فواصل نزدیک بسیار کاربردی است و می توان آنها را در جلو و یا رو به عقب اجرا کرد.ضربات زانو هم باید در فاصله نزدیک اجرا شوند ضربات زانو را می توان به حالت عمودی و یا در جهت افقی اجرا کرد.